1. - 2. 11. 2019, Zubní klinika Hradent s.r.o., Uherské Hradiště zobrazit na mapě
Kapacita
Zaplněno: 25 / 25 míst
Registrace
1.11. 2019 11:30 - 12:15
Program
Den první
12:15 - 13:15
Augmentace autologním dentinem - MUDr. Martin Čelko
13:15 - 13:30
Coffe break
13:30 -14:30
PRF - k čemu a jak ho používám - MUDr. Marek Pokorný
14:30 - 14:45
Coffee break
15:00 - 16:00
Bone split - MDDr. Jiří Valenta
16:00 - 16:30
Coffee break
16:30 - 18:00
Autotransplantace zubu jako alternativa implantace - MDDr. Michal Novosad
18:00 - 18:30
Coffee break
18:30 - 19:30
Socket shield technique - MUDr. Pavel Kusák
19:30 - 20:00
Coffee break
20:00 - 21:00
Kone weld a O.T.I.A zklepávané práce na implantátech - MDDr. Michal Šujan
21:00 - 00.00
volná diskuze účastníků s degustací místních vín a raut
Den druhý
9:00 - 10:30
BBA - biological bone augmentation - MDDr. Martin Rota
10:30 - 11:00
Coffe break
11:00 - 12:30
Live surgery - Bone split - MDDr. Jiří Valenta
12:30 - 13:30
Oběd
13:30 - 15:00
Live surgery - Autotransplantace zubu - MDDr. Michal Novosad
15:00 - 15:15
Coffee break
15:15 - 17:00
Live Surgery - zklepávaný můstek na implantátech - MDDr. Michal Šujan
Cena
8900,- Kč
Přednášející
MUDr. Martin Čelko
Autologní dentin se používá k augmentacím ve světě už od minulého století především v Japonsku a Korei. Teprve v poslední době je vidět značné rozšiřování tohoto materiálu po Evropě. Chirurgové a parodontologové začínají chápat, že tělu pacienta vlastní materiál je pro něj výhodnější, než materiály uměle vytvořené. Od okamžiku, kdy vlastním přístroj na zpracování autologního dentinu, většinu extrahovaných zubů zpracovávám a vracím pacientům. Rád bych prezentoval své zkušenosti s tímto materiálem v různých indikacích, běžných i hraničních.
MUDr. Marek Pokorný
Užití A- PRF jako pomocné metody pro zrychlené a zjednodušené hojení nejen dentoalveolární chirurgii. Dnešní škála užítí zabíhá prakticky do celého spektra stomatologie. Jednoduchá příprava a zpracování, náběry, krevní sety a centrifugy. Názorná ukázka možných chyb. Augmentace pomocí " steak " metody v kombinaci s augmentačním materiálem, užívání A- PRF membrán, socket seal a sinus lift.
MUDr. Pavel Kusák
Zubárnu v Praze jsem zakončil půl roční stáží na stomatologické fakultě ve švédském Malmö v roce 2008. Poté jsem sbíral rok zkušenosti v ordinaci Dr.Peřinky a rok pod Dr. Bartákem v Asklepionu. Od roku 2010 pracuji ve své ordinaci u Uherského Hradiště. Můj přístup k zubařině je trpělivost a preciznost, nebojím se experimentovat a řešení si vybírám často jednodušší, protože se mi osvědčuje, že méně je více. Z toho vychází i můj příspěvek. Inspirací mě byla stáž na klinice Dr. Nölkena v Německu, chirurgický přístup Dr. Howarda Gluckmana z JAR v kombinaci s Versah systémem vrtáků.
MDDr. Michal Novosad
První autotransplantace provedl prof. Slagsvold s Dr. Bjerke na univerzitě v Oslu v 70. letech. Jejich skvělé výsledky pak zastínil boom dentální implantologie. Po letech však první komplikace podnítily diskusi, zda v určitých indikacích nenahradit implantáty vlastními zuby. Při dodržení správných indikací a určitých pravidel jsou autotransplantace zubů prediktabilní alternativou pro implantát. Seznámím Vás s hlavními indikacemi, chirurgickým a post-chirurgickým protokolem step-by-step. Nebudou chybět komplikace a jejich řešení.
MDDr. Martin Rota
MDDr. Martin Rota Vzdělání: Univerzita Karlova v Praze, Lékařská fakulta v Hradci Králové (2010). Absolvent řady teoretických a praktických kurzů v ČR i zahraničí. (dr. Westermann, dr. Hürzeler, dr. Zuhr, dr. Vizcaya, dr. Castellucci, dr. Khoury ...) BBA - Biological Bone Augmentation. Pro optimální výsledek ošetření dentálními implantáty je nutné umístění fixtury do proteticky ideální pozice. Implantát musí mít určité parametry a tím vzrůstají požadavky na tkáně v okolí implantátu z hlediska kvality a množství. Augmentace kosti a měkkých tkání je tedy pro dosažení uspokojivého a dlouhodobého výsledku často nezbytná. V přednášce Vám představíme koncept augmentace tkání dle prof. Khouryho (BBA), který v naší praxi předčil a zastínil všechny metody konkurenční a v tuto chvíli je jediný který používáme pro 3D rekonstrukci alveolárního výběžku.
MDDr. Michal Šujan
Absolvent Univrezity Palackého v Olomouci 2012. Zklepávané práce jsem viděl poprvé 2016 v Itálii a koncept mě strašně nadchnul. Začal jsem s nimi od té doby experimentovat a dnes dělám většinu prací o více členech na implantátech metodou zklepávání. Líbí se mi hlavně jejich rychlé sejmutí a tím pádem jednoduchá čistitelnost.
MDD. Jiří Valenta
Absolvent Univerzity Palackého v roce 2012, implantuje od roku 2015, s technikou bone-splittingu koketuje od svých prvních implantací. "Pacientů s horizontálním nedostatkem kosti z důvodu poextrakcní resorbce se v moji praxi vyskytuje poměrně hodně a bone spliting je jedna z elegantních a pacienta málo zatěžujících metod, jak se s touto situací vypořádat. Představím Vám převážně uzavřenou metodu bone-splittingu bez odklopení periostu od kostní lamely, podmínky provedení a důležité kroky pro správný výsledek. Nezapomenu zmínit i případy, kdy výsledek nebyl 100% a rozebereme si příčinu kompromisního zhojení."
Těsný cold-welded spoj řeší problém pumping efektu. Dostatečná tloušťka stěny implantátu poskytuje vysokou odolnost proti deformacím stěny při působení žvýkacích sil a tím maximálně eliminuje možné otevírání spoje mezi implantátem a abutmentem tzv. pumping efektem (tj. pumpování bakterií do spojení při funkčním zatěžování).
V průběhu žvýkání působí na abutment boční síly, které u implantátu rozevírají spojení mezi implantátem a abutmentem. Toto cyklické otvírání a zavírání mezery působí jako pumpa tzv. pumping efektem, kdy jsou do krčkové oblasti implantátu pumpovány bakterií z dutiny ústní. Tento efekt může být eliminovát správnou konstrukcí spojení mezi implantátem a abutmentu.
ITS povrch
Povrch implantátu je upraven pískováním a následným dvojitým leptáním. Tento postup zaručuje makrostrukturu díky pískování a mikrostrukturu díky působení kyseliny.
Instrumentárium
Jednoduché instrumentárium zaručí rychlou a efektivní orientaci při samotné chirurgii. Součástí chirurgické sady jsou "návleky" na jednotlivé vrtáky, které slouží jako dorazy při prepraci štoly.
Kone weld system
Fixní a přesto lehce snímatelné řešení pro rozsáhlé práce na implantátech. Kontrola hygieny pod protetikou na implantátech nikdy nebyla jednodužší. Průměrné sejmutí a také nasazení můstku Brenemarkova typu zabere cca jednu minutu. Systém lze použít jak na definitivní, tak provizorní práce.
O.T.I.A system
Systém založený na stejném principu jako Kone weld. Jedná se o rozšířený set konických abutmentů a sekundárních frikčních kapen určených primárně pro kratší fixní můstky. Výhodou je lehká snímatelnost protetických prací z důvodu čistitelnosti.